Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności nasi uczniowie pod opieką P. Cichewicz i P. Beksy przygotowali przedstawienie. Miało ono przede wszystkim przypomnieć minione trudne czasy niewoli, ale także skłonić do refleksji, czym jest wolność dla współczesnej młodzieży.

Nasze koleżanki i koledzy przedstawili scenki, recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły lepiej zrozumieć problemy i uczucia walczących o niepodległość. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, dla wielu ten dzień był lekcją historii i patriotyzmu. Nad opracowaniem muzycznym czuwała P. Wierzbowska, a dekoracje przygotowała P. Brokos.