Za nami finał VII Gimnazjalnego  turnieju „Wiedzy o sporcie i patronie Szkoły”. Pierwszy etap, pisemny,  odbył się w listopadzie i brało w nim udział po 2 przedstawicieli z  prawie wszystkich z klas Gimnazjum oraz klas VII Szkoły Podstawowej. Do finałowej rozgrywki przeszło 10 najlepszych uczestników. Finał ten, jak i poprzednie, prowadzony był wg formuły telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” z pewnymi modyfikacjami.

Pytania do turnieju przygotowane zostały przez p. Wojciecha Kupczyka i p. Jacka Sargalskiego, organizatora i prowadzącego wszystkie edycje konkursu.

W komisji konkursowej zasiedli: Pani wicedyrektor  Beata Kalwa, Pan Wojciech Kupczyk – były wicedyrektor szkoły i znany pasjonat sportu oraz Pan Arkadiusz Kejna, katecheta. Cała trójka jurorów to „prywatnie” też, fani sportu.

Uczestników finału konkursu, który odbywał się w sali audytoryjnej,  dopingowała młodzież z naszej szkoły wraz z nauczycielami.

Tegoroczny konkurs stał na wysokim poziomie bo na 75  zadanych uczestnikom pytań tylko 25  nie znalazły prawidłowej odpowiedzi, rywalizacja była niezwykle zacięta, a oto ostateczne wyniki:

1. Maciej Tuptyński – III A

2. Jan Markiewicz  – III B

3. Bartosz Rupiński – III A

Wszyscy laureaci oraz uczestnicy finału otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję szkoły, Pana Wojciech Kupczyka, Państwa Kamińskich z hurtowni Ruck Zuck oraz organizatora konkursu.

Wszystkim  uczestnikom gratulujemy wiedzy oraz  zaangażowania i w imieniu organizatora Pana Sargalskiego już zapraszamy na przyszłoroczną edycję konkursu.