W dniach 7-10 grudzień w Płocku odbyło się centralne zgrupowanie najlepszych piłkarek z całej Polski w roczniku 2003. Z województwa kujawsko-pomorskiego najlepsze okazały się uczennice naszego Gimnazjum: Inez Wenderska, Dominika Liszewska i Magda Szwarc.

W całym zgrupowaniu uczestniczyło 32 dziewczęta. Program konsultacji obejmował treningi z zakresu motoryki techniki i taktyki gry w piłkę ręczną zajęcia na siłowni, zajęcia z fizjoterapeutą, testy i gry kontrolne. Zawodniczki trenowały na obiektach SMS Płock Orlen Arenie. Odbyło się również spotkanie z dyrektorem i trenerami Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy przedstawili ofertę dalszej kontynuacji kariery sportowej na wyższym poziomie. Nie tylko nasze uczennice zostały docenione ale również trener Pani Katarzyna Brózda, nauczycielka naszej szkoły, która na zgrupowaniu była trenerem przygotowania motorycznego. Prowadziła z zawodniczkami trening funkcjonalny, aerobik, siłownię i jogę.

W pierwszym dniu odwiedziły trenerkę i nasze uczennice, absolwentki naszego gimnazjum i reprezentantki Polski: Paulina Wdowiak i Natalia Pankowska. Obecnie uczą się w SMS Płock i są powoływane do kadry Polski ale pamiętają, gdzie zaczęła się ich kariera. Paulina ma już za sobą kilkanaście meczy międzypaństwowych na pozycji bramkarza.

Udział w takiej konsultacji to duże wyróżnienie i prestiż, cieszymy się że Nasi przedstawiciele mogli reprezentować naszą szkołę i miasto w Polsce.