Uczniowie gimnazjum sprawdzili swoją wiedzę w konkursie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz o Stanach Zjednoczonych. Pomysłodawcą konkursu była nauczycielka języka angielskiego Monika Goździkowska.

Celem rywalizacji było wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim, a także  zachęcenie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych - ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach.  Rywalizacja była zacięta, a najlepszymi okazali się uczniowie klas III:

I miejsce : Miłosz Zgórka kl.III A

II miejsce Maciej Tuptyński  kl.III A

III miejsce  Miłosz Szmidt  kl.III A

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.