Nasi gimnazjaliści zawsze chętnie pomagają innym. W ostatnim czasie udowodnili to kilkakrotnie. W okresie  świątecznym umilili czas podopiecznym  Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Brodnicy, gdzie wystąpili z koncertem kolęd.

Inicjatywa ta została bardzo mile przyjęta i pozwoliła chociaż na chwilę zapomnieć o problemach zdrowotnych podopiecznych tego zakładu. Uczniów przygotowali: Pani Jankowska, Pani Bronikowska i Pan Stybor, a piękny stroik-pomogła przygotować Pani Brokos.

Następna okazja to oczywiście imprezy związane z WOŚP. Nawet 5 stopniowy mróz nie przeszkodził uczennicom naszej szkoły we wzięciu udziału w akcji biegowej” Policz się z Cukrzycą”. Uczennice to zawodniczki MKS Brodnica z klasy 4 D, 6A, II C i III C gimnazjum oraz I a LO. Uczniom wspaniały przykład dali ich opiekunowie Pani Brózda i Pan  Dombrowski, którzy biegali razem z nimi-.

Wszystkim dziękujemy za serce i czas poświęcony innym oraz zachęcamy do udziału w innych akcjach na rzecz osób potrzebujących pomocy.