Dnia 05 kwietnia 2018 w naszym gimnazjum odbył się po raz piąty konkurs przyrodniczo-matematyczny dla klas szóstych. Z uwagi na obchody 450 rocznicy urodzin Anny Wazówny, w tym roku były to „Potyczki przyrodniczo-matematyczne z Anną Wazówną”.

Do naszej szkoły przybyły drużyny szóstoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście. Drużynom towarzyszyły grupy kibiców. Ze SP nr 1 pod opieką  pani Jolanty Liżewskiej, ze SP nr 2 pod opieką pani Aleksandry Neumann, ze SP nr 4 z panią Ewą Rojek oraz panią Elżbietą Dobies, ze SP nr 7, z panią Justyną Bratyszewską.

Po oficjalnym otwarciu konkursu, którego dokonała wicedyrektor ds./ Gimnazjum nr 2

Pani Beata Kalwa, uczestnicy konkursu rozwiązywali  test. W tym czasie towarzyszący im koledzy uczestniczyli w pokazach fizycznych, które przygotowali gimnazjaliści pod kierunkiem nauczyciela fizyki Łukasza Lewickiego. Oj, działo tam się, kropelki, bąbelki i mydlane bańki. Fizyka nie ma przed nami tajemnic.

Po krótkiej przerwie nasi goście przystąpili do zespołowej rywalizacji, rozwiązując zadania przyrodnicze i matematyczne. Emocje były ogromne, proporcjonalne do zaangażowania uczestników. Po zadaniach typu prawda-fałsz wszystko było już jasne. Tegoroczną rywalizację wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2.Zespoły z  SP nr 4 oraz SP nr 7 uzyskały taką samą ilość punktów i zajęły II miejsce. Na kolejnym miejscu uplasowała się SP nr 1. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a nagrody ufundował Urząd Miasta.  Konkurs przygotowały i przeprowadziły Iwona Kempińska-Paterewicz – nauczyciel fizyki oraz Renata Patalon- nauczyciel matematyki.