W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. W naszej szkole dzień ten wpisał się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

Początek października przyniósł pierwsze sukcesy sportowe:) W Mistrzostwach  Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, obie nasze sztafety, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, zdobyły I miejsca i awansowały na etap wojewódzki, który odbędzie się w Bydgoszczy.

Na początku października  w ramach Szkolnego Dnia  Profilaktyki, w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne. Warsztaty realizowano w ramach przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy. Były to spotkania nietypowe, mające charakter artystyczny, które miały nas zmusić do refleksji.

17-18 września naszą szkołę  odwiedził  "Naukobus", czyli mobilna wystawa z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.
Uczniowie dzięki wystawie  przekonali się, że nauka wcale nie musi być nudna.

Informacje na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Koniec roku szkolnego to data, której wyczekuje każdy uczeń. W piątek  21 czerwca br. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny i pożegnaliśmy naszych Absolwentów. Uczniowie, którzy wyróżnili się w nauce, odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych czy reprezentowali szkołę w środowisku otrzymali nagrody i dyplomy.
Najlepszą absolwentką gimnazjum została Amelia Czerwińska, otrzymała kulę dla najlepszego absolwenta i liczne nagrody, mi.in od firmy SITS. Nagrodę Burmistrza Miasta Brodnicy otrzymała Julia Telejko (wręcza Pani Kupczyk-Kierownik Biura Oświaty). Nagrody ufundowali m.in. Pan Poseł Zbigniew Sosnowski, a także Pan Radny Mateusz Szafrański-(absolwent naszej szkoły)

W naszej szkole odbyło się regionalne zakończenie konkursu matematycznego "Liga Zadaniowa". Nasi uczniowie zdobyli znaczące miejsca: Hubert Malinowski i Wiktoria Bielawa są finalistami etapu wojewódzkiego konkursu na poziomie gimnazjum. Jedna uczennica Wiktoria Brzozowska z klasy szóstej SP zdobyła pierwsze miejsce w rejonie. W naszym rejonie wyróżnionych i nagrodzonych było 11 uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Oliwia Czarnecka i Bartosz Maciejewski – uczniowie klasy II g naszego gimnazjum, jako mistrzowie województwa kujawsko – pomorskiego znaleźli się w finale krajowym Europejskiego Quizu Finansowego. W nagrodę dwa dni spędzili w Warszawie, m.in. na konferencji bankowców w hotelu Hilton oraz szeregu atrakcji zapewnionych przez organizatorów.

W Muzeum Diecezjalnym we Włocławku  zorganizowano galę finałową Festiwalu Historycznego "Tradycja i Pamięć". Była to już IV edycja konkursu adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Ma on na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz popularyzację wiedzy historycznej.

Dnia 8 czerwca 2018 r. miała miejsce dziewiąta edycja konkursu językowo - informatycznego. W latach poprzednich konkurs skierowany był do uczniów gimnazjum, w tym roku do konkursu zostali zaproszeni również uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej. Każdego roku określany jest nowy temat konkursu, najczęściej z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych bądź nawiązujący do niecodziennych wydarzeń w Polsce czy w Brodnicy.

W SP 3 w Brodnicy odbył się konkurs matematyczny dla klas drugich gimnazjum pt."Brodnica i Okolice w Zadaniach w Roku Anny Wazówny".

Nasza szkoła reprezentowana była przez: Otylię Wójcik, Wiktorię Bielawa - I miejsce  i Huberta Malinowskiego - II miejsce  indywidualnie, w klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy I miejsce.